Junioři vyřadili Nový Jičín, ze hry je i favorizovaná Příbram

29.03.2009 19:06

JŘI: Brno - Nový Jičín

Systém soutěže určil Brnu za soupeře v prvním kole play-off Nový Jičín. Tento soupeř odehrál základní část ve stejné skupině - všechny zápasy vyhrálo Brno, takže na jeho straně mohl být před utkáním značný optimismus.

1. zápas: JMP Brno - TJ Nový Jičín 3:0 (13,12,21)

Rozhodčí: Jiří Palát a Jiří Dziacký

Domácí vstoupili do utkání šestibodovým náskokem, který nejen udrželi, ale ještě zvýšili. Stejně začal i druhý set. Opět série až do stavu 6:0 - tentokrát se ji pokusil přerušit alespoň novojíčinský trenér. Na rozdíl od předchozího setu se ale hosté vzchopili a průběh utkání vyrovnali. Možná z uspokojení z pro ně neobvykle vyrovnaného stavu se však vrátili ke své hře a domácí tak bez problému zvítězili s třináctibodovým náskokem. Na třetí set (nebo alespoň jeho část) do hry nastoupili hráči z lavečky. Průběh utkání pak nebyl tak jednoznačný, ale náskok byl stále bezpečný.

2. zápas: JMP Brno - TJ Nový Jičín 3:0 (13,18,12)

JMP Brno: Mlčuch, Chochlík, Fořt, Kubalec, Felgr a Šášek

Nový Jičín: Ječmínek, Daniško, Holub, Karásek, Fajkus a Uherek,
libero: ---
střídal: Kusák

Rozhodčí: Jiří Dziacký a Jiří Palát

Jednoznačný zápas, kvalita obou družstev je poněkud jinde. Za zmínku stojí podání nahrávače Chochlíka, který ve třetím setu udělal sérii z 0:0 na 10:0 - pokud nebylo eso, tak soupeř vracel míč zadarmo.