Turnaj Lodž

10.09.2010 09:02

Ve dnech 2. - 5.9.2010 se v polském olympijském centru ve Spale konal 1st International Regions Cup v šachu, stolním tenise, plavání, fotbalu a beach volejbalu. Celého turnaje se zúčastnili sportovci z celkem 5 zemí. Náš výběr Jihomoravského kraje byl poměrně úspěšný – šachisté získali jednu zlatou medaili, stolní tenisté 4 bronzové, plavci neuvěřitelných 21 medailí, fotbalisti turnaj suverénně ovládli a beachvolejbalisté dovezli domů stříbro. Beach volejbal jeli reprezentovat dvojice Adam Mrázek + Martin Strnad, Miroslav Novák + Michal Paul (všichni kadeti Volejbal Brno) a v ženském zastoupení Barbora Jochmanová (Gymnázium Šlapanice) + Eva Zajíčková (Sokol Brno 1). Turnaj se hrál brazilským systémem play-off na dvě prohry, na dva vyhrané sety do 15 bodů. První den sehrála dvojice Mrázek + Strnad zápasy s maďarským a polským výběrem a po výborném výkonu oba dva 2:0 a měli odpoledne volno. Novák + Paul si cestu zkomplikovali, když první zápas s Poláky vyhráli sice 2:0, ale s druhým výběrem Polska prohráli 0:2. Odpoledne je tedy čekal zápas v „opravném pavouku“ proti maďarským volejbalistům. První set vyhráli 17:15 a v druhém vyhrávali 14:12, ale nedokázali proměnit 3 matchbally a prohráli 15:17. Tiebreak byl již v režii Maďarů a tato dvojice z turnaje vypadla a skončila na 5. místě. U holek byl obdobný průběh, když první zápas proti Maďarkám s jistotou vyhrály 2:0 a konečným vítězkám turnaje podlehly 0:2. Odpoledne je čekal zápas s Polkami, které byly jasnými favoritkami zápasu, ale naše dívky svou bojovností dokázaly zvítězit 2:0 a dostaly se do semifinále. Druhý den čekalo dvojice Mrázek + Strnad a Jochmanová + Zajíčková semifinále. Borci po ustavičném tlaku nepustili soupeře do akce a zvítězili 2:0 a stali se prvními finalisty. Holky bohužel po vychytralém výkonu soupeřek podlehly 0:2 a hrály o 3. místo. Zápas o bronz se konal hned po prohraném semifinále a hráčky se nestačily vzpamatovat a po nejasném výkonu prohrály 0:2 a umístily se na 4. místě. Hned na to se hrálo chlapecké finále. Poláci nastoupili tvrdě a celý první set nepustili naše do vedení. V druhém setu zesílili jihomoravané na servisu a udrželi si náskok do koncovky setu. Vedli 14:11 a na rukou měli setball. Poláci tvrdou smečí otočili, našim se přestalo dařit na přihrávce a přes všechnu snahu prohráli 14:16 a získali stříbrné medaile. Celý šampionát byl perfektně zorganizovaný a umístěný v luxusním areálu.